5 wskazówek, jak poprawić opisy produktów

Opisy produktów na stronie eCommerce są bardzo ważne. Jakość tych opisowych tekstów może nie tylko robić różnicę. Opisy te są kluczowe w wyszukiwarkach. Podpowiadamy, jak w kilku prostych krokach poprawić te teksty w swoim sklepie internetowym.

5 wskazówek, jak poprawić opisy produktów

W dzisiejszych czasach założenie firmy jest proste. Łatwo jest też ponieść porażkę. Być może jesteś jednym z tych, którzy zastanawiali się, dlaczego po rozpoczęciu działalności w podobny sposób jak inni, Twój eCommerce nie rusza z miejsca. Być może jedna z odpowiedzi ma związek z opisami produktów, które sprzedajesz. Oto jak możesz poprawić ten aspekt Twojego sklepu internetowego.

1. Szczegółowo opisz produkt.

Choć może się to wydawać oczywiste, opis produktu powinien być szczegółowy. Skład, rozmiar, przewodnik po rozmiarach. Ogólny tekst to za mało. Konieczne jest konkretne określenie produktu, który masz na sprzedaż. To od razu zwiększa prawdopodobieństwo dokonania zakupu.

2. Skoncentruj opis produktu na potrzebach klienta.

W dzisiejszych czasach personalizacja jest premiowana we wszystkich kwestiach i opisy nie są tu wyjątkiem. Musisz opisać produkt, aby zapewnić rozwiązania dla potrzeb klientów, którzy szukają tego typu produktów. Innymi słowy: wyobraź sobie, że sprzedajesz odkurzacz. Musisz opisać produkt, skupiając się na wszystkich zaletach i zastosowaniach tego odkurzacza. Trzeba dać rozwiązania, których oczekuje się szukając odkurzacza.

3. Nie pisz opisów produktów w swoim sklepie internetowym tylko z myślą o SEO

Jeśli piszesz te opisy z myślą o robotach SEO, to jest to zły pomysł. Musisz zrobić swoje badania na temat słów kluczowych, które pomogą Ci w tym zakresie. Trzeba jednak używać tych słów, ale w opisach przeznaczonych dla ludzi. Muszą to być teksty zaprojektowane tak, aby stworzyć potrzebę i rozwiązanie dla każdego leadu. Konwersja polega na przekonaniu klienta, a nie wyszukiwarki.

4. Sprzedawaj rozwiązania, nie produkty

W wielu przypadkach użytkownicy nie znają nazwy tego, co chcą kupić. Znają tylko problem i szukają rozwiązania. Są osoby, które wiedzą, że ich basen jest brudny, ale nie znają nazw urządzeń, które mogą zapewnić rozwiązanie problemu, którego szukają. W http://otworzfirme.pl poznasz więcej tajników tworzenia biznesów, które rozwiązują problemy klienta. Uwzględnienie tego w opisach poprawia jakość tekstów w Twoim eCommerce.

5. Zamieszczaj opinie w opisach

Poproszenie tych, którzy już kupili, o komentarz na temat produktu i doświadczenia, to sposób na przyciągnięcie nowych klientów. Dobre recenzje są kluczem do sprzedaży produktów i doświadczeń.